[ad_1]
Студенти другого курсу факультету «Міжнародна економіка та право» КНЕУ Ганна Зикова та Ганна Скорик. Київ,1995 рік. Фото надала Ганна Малюжонок
Street fashion має особливе значення для історії моди. Адже тренди завжди створювалися не лише на подіумах, але й на вулицях. Особливо це актуально для країн з колоніальними або тоталітарними періодами в історії, серед яких є Україна. Історикиня моди та fashion-критикиня Зоя Звиняцьківська зібрала колекцію світлин української вуличної моди. Як зародився український street style – роздивляємося у першому цифровому архіві української вуличної моди ХХ сторіччя «Родинному альбомі».
«Родинний альбом» – цифровий фотоархів, який включає світлини із приватних сімейних альбомів. На них зображені люди, що мешкали на території сучасної України впродовж ХХ сторіччя. Кожне фото містить інформацію про час та місце, коли вона була зроблена і людей, які зображені на фото. Також світлини супроводжуються коментарями, що містять інформацію щодо уявлень українців про моду та особливості вітчизняної fashion індустрії. Проєкт дає уявлення про зовнішній вигляд та одяг представників різних регіонів, часів та соціальних прошарків України. Колекцію «Родинний альбом» створено за підтримки Українського Культурного Фонду.
«Через політичні та соціальні катаклізми професійна мода мала в Україні радянських часів несистемний вплив на суспільство. Українські дизайнери часів Незалежності взагалі майже втратили зв’язок з широкими верствами населення. В такій ситуації самостійне творення та перетворення моди для людей було звичним, і без нього картина української моди буде неповною», – зазначає Зоя Звиняцьківська.
-
Марія Терентіївна Кульчицька, в дівоцтві Юрковська. Київ, 1916 рік. Фото надала Алла Юрковська -
Студенти другого курсу факультету «міжнародная економіка та право» КНЕУ- Ганна Зикова, Олександр Максименко, Світлана Кокоуліна. Київ, 1995 рік. Фото надала Ганна Малюжонок -
Олександр Ніколаєв. На той момент він був студентом, вивчав хімію в Дніпропетровському університеті. 1972 рік. Фото надала Надія Маслікова
Реалізація проєкту зайняла близько пів року. Команда опрацювала більше 300 фото, з яких до колекції відібрали 117. Найдавнішу світлину архіву датовано 1905 роком, найпізнішу – 1995 роком.
Колекцію «Родинний альбом» розміщено на сайті партнеру проєкту Центру міської історії Центрально-Східної Європи – архів доступний українською та англійскою мовами. Починаючи з 3 листопада колекцію можна буде побачити в повному обсязі. Також незабаром виходить друком буклет «Родинний альбом».
-
Варвара Притико. Бердянськ, Запорізька область 1952 рік. Фото надала Надія Маслікова -
Анастасія Соловйова (в білій сукні) з подругою. Слов’янськ, Донецька область, 1939 рік. Фото надала Лариса Горчинська -
Випускниці й сестри Олена (справа) і Софія Войцеховські. Київ,1927 рік. Фото надав Сергій Гриненко -
Лариса Горчинська разом з колегою по роботі Наталією Жеребіною. Знімок вуличного фотомайстра. Одеса, вулиця Дерибасівська, зима, 1983 рік. Фото надала Лариса Горчинська.
[ad_2]
Add comment